Skip links

Jak odstresować Święta, czyli alternatywny kalendarz adwentowy

Jak odstresować Święta, czyli alternatywny kalendarz adwentowy

Już za niedługo zaczyna się adwent… Większość z nas wpadnie w szaleństwo przygotowań świątecznych. Staramy się zakończyć różne rozgrzebane sprawy, umyć okna, posprzątać w szafie, kupić prezenty, no i może jeszcze schudnąć, żeby dobrze wyglądać w sukience na wigilijnej kolacji. Tak jest co roku… I co roku pewnie, tak jak ja, obiecujecie sobie, że na następne Święta wszystko będzie lepiej zorganizowane. Może warto się zastanowić nad tym czy umęczeni sprzątaniem, gotowaniem i zakupami jesteśmy w stanie rodzinnie i spokojnie przeżywać Święta.

Z czym Święta będą się kojarzyć naszym dzieciom?

Czy z radosnym czasem spędzonym z najbliższymi, czy z kolejną kłótnią zmęczonych rodziców o to, że trzeba jeszcze usmażyć rybę? Jak zwykle więc namawiamy Was na zwolnienie tempa. I nie chodzi tu o zupełne lenistwo i zaniedbanie „materialnych” aspektów świąt. Cudowny jest przecież aromat domowego ciasta, czy dekoracja domu światełkami – one też są ważne. Przy odrobinie chęci, garści pomysłów i szczypcie zaangażowania możemy zamienić stresujący grudzień w miesiąc pełen rodzinnych niespodzianek, a z przygotowań do Świąt uczynić świetną zabawę.

Zróbmy rodzinny kalendarz adwentowy.

Nie jest ważne jaką formę przybierze nasz kalendarz adwentowy. Mogą to być malutkie woreczki, pudełka czy skarpetki. Można je kupić gotowe lub wykonać samodzielnie. Najistotniejsze jest to co do nich włożymy – a tym razem UWAGA – nie będą to słodycze… ale propozycje na wspólne spędzenie czasu. Na co dzień mogą być to drobiazgi: uporządkowanie książek na półce w dziecięcym pokoju zakończone wspólnym czytaniem, wieczorny spacer z latarkami czy gra w ulubioną grę całej rodziny. Na weekend można zaplanować coś większego np. rodzinne pieczenie ciasteczek, przechadzkę do lasu w poszukiwaniu szyszek do dekoracji albo wyjście do kina. Wszystko zależy od naszej inwencji. Połączmy przyjemne z pożytecznym, a co najważniejsze zróbmy to razem.

Wskazówka dla bardzo zabieganych

Adwent ma 4 tygodnie – wystarczą 4 niespodzianki w kalendarzu adwentowym, by uczynić ten miesiąc niezapomnianym.

 

Jeżeli cenisz sobie czas spędzany z rodziną może zainteresuje Cię również prosta gra dla całej rodziny.

 

 

 

 

 

 

 

Return to top of page